Wolontariat

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi”

Jan Paweł II

Szkolny Klub Wolontariusza został założony w 2012 r., z inicjatywy uczniów, dyrekcji, oraz p. pedagog Janiny Brusiło. Od 2013 r. opiekunem jest p. Natalia Warzyńska.

Współpracujemy z wieloma szczecineckimi instytucjami, m. in.: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „ATUT”, SAPIK, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Nasze działania stwarzają okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomagają w rozwijaniu zainteresowań, niesieniu bezinteresownej pomocy. Często mamy okazję nawiązania przyjaźni z naszymi podopiecznymi, chcemy być dla nich towarzyszami we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach

Na dzień dzisiejszy w naszej szkole czynnie działa przeszło 50. Wolontariuszy, a ta liczba stale rośnie.

Chcemy być wszędzie tam, gdzie możemy pomóc!
syscy

„Z kijami i nie tylko”

W środę, 05. września, grupa wolontariuszy wzięła udział w imprezie integracyjnej „Z kijami i nie tylko”, organizowanej w ramach obchodów Małego Festiwalu Filmowego – Integracja TY i JA. Organizatorem całego Festiwalu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym w Szczecinku, natomiast organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ATUT w Szczecinku.

Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 24 maja, na placu przed ratuszem odbyła się kolejna odsłona Jarmarku Twórczości Osób Niepełnosprawnych, organizowanego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ATUT w Szczecinku. Od wczesnych godzin nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, a w trakcie Jarmarku czytali nad stoiskami I towarzyszyli podopiecznym w zabawie.

Charytatywnie dla małego Jasia!

Sobota, 12 maja 2018, obfitowała w wydarzenia charytatywne, których celem była zbiórka funduszy na rehabilitację małego Jasia. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza nie zawiódł i tym razem!

„Skok do wody”

Po raz kolejny, Szkolny Klub Wolontariusza miał szansę uczestniczyć w Turnieju Pływackim Osób Niepełnosprawnych „Skok do wody”. Po odbytych szkoleniach, spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszeń na basenie w piątek, 11 maja. Głównym organizatorem zawodów było

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza

W sobotę 7 kwietnia br., Ratownicy Grupy TADMED od wczesnych godzin porannych prowadzili zajęcia z zakresu podstawowej pierwszej pomocy dla uczestników Szkolnego Klubu Wolontariusza kierowanego przez Panią Natalię Warzyńską. Podczas spotkania słuchaczom przedstawiono min.: podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową osoby dorosłej, dziecka, niemowlaka, postępowanie podczas zakrztuszenia, ataku epilepsji, użycie AED.  Każdy z uczestników po części teoretycznej przystąpił do części praktycznej.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca powitaliśmy wiosnę, ale jednoczyliśmy się również, jak co roku, z osobami z Zespołem Downa. Ogłosiliśmy w szkole akcję założenia różnych kolorowych skarpetek, jako znak jedności z różnymi chromosomami. Wykonane zdjęcia połączyliśmy w krótki filmik i zamieściliśmy w wydarzeniu integracyjnym na Facebook’u.

KONKURS „OSOBOWOŚĆ ROKU 2017”

Koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza Natalia Warzyńska zajęła II miejsce w plebiscycie „Osobowość Roku 2017” w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Nominację otrzymała za współorganizację Pól Nadziei oraz zbiórkę na rzecz hospicjum. Jest to coroczny ranking Głosu Koszalińskiego, zrzeszający wyróżniające się osoby ze wszystkich powiatów, w wybranych dziedzinach.

14 stycznia 2018

To już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Również i Szczecinek, tradycyjnie, dołącza do akcji, organizując koncerty, wydarzenia i kwesty uliczne. Nasi wolontariusze też tam byli!