SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA NA BAJA SZCZECINEK CROSS COUNTRY RALLY 2018

To był niesamowity weekend!
Praca wolontariuszy z naszej szkoły osiągnęła nowy poziom i nabrała nowego doświadczenia, dzięki współpracy z organizatorami 5. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2018.
Od kilku tygodni braliśmy udział w przygotowaniach rajdu od zaplecza wolontariackiego, dzięki czemu szkoła została jednym z partnerów całego wydarzenia.

I dzień rajdu odbył się w piątek, 28. września. Rozpoczęcie odbyło się na Placu Koncertowym przy os. Zachód, a gościem specjalnym był pan Krzysztof Hołowczyc. Wyścig odbywał się na dawnym poligonie wojskowym za ogródkami działkowymi.

II dzień rajdu – sobota – cały swój przebieg miał na dawnym poligonie wojskowym w Czarnem, już od wczesnych godzin porannych. To była najdłuższa trasa rajdu, przebiegająca przez 65 km. Całość trasy uczestnicy okrążali w trzech wyścigach.

W obu dniach zadaniem wolontariuszy było czuwanie nad bezpieczeństwem kibiców i osób postronnych, w wyznaczonych punktach trasy rajdu.

Całe wydarzenie podsumowaliśmy na wspólnym ognisku, które odbyło się w niedzielę, gdzie mogliśmy wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat całej inicjatywy.

Serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Derengowskiemu i całej ekipie Baja Szczecinek za zaangażowanie nas w całe przedsięwzięcie. To było coś nowego, ale też niesamowitego!

Ale najbardziej, najmocniej dziękuję Wolontariuszom!

Paulina Szczygielska
Karol Komorski
Filip Kobiałka
Weronika Kniaź