Internat

Przyjmujemy młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie miasta!

• Internat sprawuje całodobową opiekę nad młodzieżą, wychowawcy pełnią również dyżury nocne.
  • Dysponujemy pokojami 3 i 4 osobowymi.
  • Łazienki wspólne na każdej kondygnacji, składające się z 3 pomieszczeń: toalet, pryszniców i umywalni.
  • Na miesięczną opłatę za pobyt w internacie składa się:
    • 45,00 zł. opłata za zakwaterowanie
    • 10,00 zł. dzienna stawka za wyżywienie
  • Można się ubiegać o stypendia na dofinansowanie pobytu i wyżywienia z GOPS i MOPS.
  • Oferujemy całodzienne wyżywienie: śniadania i kolacje w formie „szwedzkiego stołu” oraz dwudaniowe obiady.
  • Funkcjonuje Samorząd Internacki zwany Młodzieżową Radą Internatu, w ramach której działają sekcje:
    • higieniczna,
    • gospodarcza,
    • sportowa,
    • kulturalno – oświatowa.
  • Prowadzona jest kronika internatu.
  • Działa Klub Ciekawego Filmu.
  • Wychowankowie mają możliwość korzystania z:
    • szkolnej sali gimnastycznej,
    • siłowni ze stołem do tenisa,
    • kompleksu boisk „Orlik”,
    • lodowiska – w okresie zimowym,
    • kawiarenki internetowej,
    • księgozbioru biblioteczki internackiej,
    • pokoi do cichej nauki,
    • świetlicy,
    • kuchenki z wyposażeniem do samodzielnego przygotowania posiłków.
  • Organizowanych jest szereg imprez dla wychowanków w tzw. czasie wolnym (m.in. dyskoteki, turnieje sportowe, imprezy kultywujące tradycje internatu np. Wigilia, Andrzejki, Pierwszy Dzień Wiosny, Pożegnanie Maturzystów itp.).
  • Mieszkając w internacie istnieje możliwość korzystania z oferty kulturalnej proponowanej przez miasto (basen, kino, muzeum, wyciąg nart wodnych, korty tenisowe ze ścianką wspinaczkową).
  • Przyjeżdżając do internatu należy posiadać:
    • własną pościel (poszwa, poszewka i prześcieradło),
    • piżamę i ewentualnie szlafrok,
    • kapcie/ klapki pod prysznic,
    • przybory toaletowe,
    • komplet naczyń stołowych (talerzyk, kubek, sztućce) – obowiązuje zakaz wynoszenia naczyń ze stołówki!!!
  • Wychowanków obowiązuje Regulamin Internatu wraz z Procedurami, dostępny na stronie internetowej.
  • Za nieprzestrzeganie regulaminu i zasad obowiązujących w internacie grozi skreślenie z listy wychowanków lub czasowe zawieszenie w prawach mieszkańca internatu.

DOKUMENTY, KTÓRE NALEŻY ZŁOŻYĆ (dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły):

• w celu otrzymania miejsca w internacie:
  1. Podanie do internatu.
  1. Deklaracja pobytu.
  • bezpośrednio przed zamieszkaniem:
  • Komplet oświadczeń i zgód podpisanych przez rodziców/opiekunów dotyczących pobytu w internacie.
  • Skierowanie do internatu – dotyczy tylko tych, którzy nie będą lub nie są uczniami ZS nr 1 KEN w Szczecinku.

W/w dokumenty należy składać u kierownika internatu lub w sekretariacie szkoły.